Uwaga na maskotki Huggy Wuggy!

Szanowni Rodzice, jeżeli Wasze dziecko prosi Was o kupienie maskotki Huggy Wuggy lub w zabawie podaje jej nazwę prosimy o zachowanie czujności oraz rozmowę z dzieckiem, że to postać z gry, która nie jest odpowiednia dla dzieci i jego zachowań nie należy naśladować.
Huggy Wuggy to bardzo nowy bohater Internetu. Nazwa i wygląd potwora nawiązuje do przytulania (ang. to hug — przytulić) — jest to niebieski, różowy, tęczowy pluszak o niebywale długich rękach i nogach. Charakteryzuje go demoniczny niemal uśmiech pełen wielkich, ostrych zębów, które mogą być zabarwione na czerwono.
Jest postacią z gier w platformie Roblox – popularnej wśród dzieci wczesnoszkolnych. Pojawia się w filmikach na Tik Toku i na You Tubie. W klipach na You Tube śpiewa niepokojąca piosenkę o przytulaniu i zabijaniu. Na jednym z wideo, maskotka poleca oglądającemu, by wziął swój ostatni oddech. To bardzo zwodnicza postać, jako że przytulanie powinno być kojarzone z czymś miłym.
Treści związane z Huggy Wuggy nie są odpowiednie dla dzieci. Wiążą się one z przemocą, zabijaniem i horrorem. Dzieci w wieku przedszkolnym nie są na nie gotowe.
Kontrolujemy treści, które docierają do naszych dzieci i uważamy, że maskotka ta nie jest odpowiednia dla naszych przedszkolaków.