ZADANIE 25.03.2020 r .

Dzień dobry ! 🙂  Zadanie na dzisiaj.

Uczcijmy przyjście WIOSNY.  Stwórzcie piękną pracę rysując, malując, naklejając… wykorzystajcie co chcecie (płatki kosmetyczne, watę, kredki, farby, bibułę, papier kolorowy, wstążki) .Praca plastyczna pt. „Moje spotkanie z wiosną”. Zachęcam do twórczego, indywidualnego podejścia do pracy. Każdy może namalować obrazek opowiadający
o wiośnie według własnej wiedzy, osobistych wrażeń, indywidualnej wrażliwości estetycznej.

Przed wykonaniem pracy plastycznej rodzic/opiekun wprowadza dziecko w tematykę wiosenną na podstawie opowiadania „Jak chomik szukał wiosny”

Chomik szuka wiosny A. Galica

Pewnego dnia mały Chomik obudził się w swojej norce na skraju lasu. Ziewnął, przeciągnął się, przetarł oczy łapką wyszedł z norki, szukać wiosny. – Zimno – mruknął zaspany Chomik. Rozejrzał s ię dookoła, ale wiosny nigdzie nie było. Na gałązkach wierzby siedziały małe puchate wierzbowe kotki. – Co robicie tak wysoko? – spytał Chomik. – Rośniemy, rośniemy – zawołały wierzbowe kotki. – A wiosny nie widziałyście? – spytał Chomik. Ale właśnie nadleciał wiatr, wierzba zaszumiała gałązkami i Chomik nie usłyszał co mówią wierzbowe kotki. Poszedł więc dalej. Świeciło słonko, a po niebie przepływały małe chmurki. – Halo – zawołał do nich Chomik. – Czy nie widziałyście wiosny? A wtedy jedna chmurka zasłoniła słońce i na Chomika spadły krople deszczu. – Brr…- skulił się Chomik przy ziemi i zobaczył małe, białe kwiatki. – Może wy widziałyście wiosnę? – zapytał, ale kwiatki były malutkie i jeszcze nie potrafiły mówić. Chomik poszedł dalej szukać wiosny. W górze między drzewami fruwały ptaki. Były bardzo zajęte, bo zbierały gałązki i wiórki na budowę gniazd. – Może wy wiecie, gdzie jest wiosna? – zawołał Chomik , ale ptaki śpiewały, ćwierkały, gwizdały i nawet nie słyszały głosu Chomika. – Muszę iść dalej, tutaj jeszcze nikt wiosny nie spotkał – mruknął do siebie. Aż wreszcie Chomik doszedł na łąkę, a tam na długich nogach stał pan bocian. Chomik zadarł wysoko głowę i przyjrzał się boćkowi. Jego nawet nie warto pytać o wiosnę, jest taki zmarznięty, że aż nos i nogi ma czerwone. A bocian też przyjrzał się Chomikowi i zaklekotał: – Coś podobnego! – Ta żaba cała ubrana jest w ciepłe futerko, a ja myślałem, że już wiosna – i odleciał. A Chomik powędrował dalej szukać wiosny ..

Osoby chętne, które chcą podzielić się efektami swojej pracy, przesyłają zdjęcia MMS-em pod numer 504 758 021.
Powodzenia! 🙂 Prace dzieci udostępnione zostaną na stronie Facebook 🙂